Home > Kelionės > Patarimai ruošiantis kelionei automobiliu

Patarimai ruošiantis kelionei automobiliu

Nors mūsų šalyje ir bendrai visoje Europoje vis dar galioja karantino taisyklės su didesniais ar mažesniais apribojimais, artėjant vasarai vis dažniau pasvajojame apie keliones. Nepaisant to, kad ir negalėsime visiškai laisvai keliauti ar bus papildomų sunkumų, tokių kaip savi izoliacija po kelionės, dauguma žmonių to neišsigas ir kelionių datas planuoja jau dabar. Tikimasi kad, populiariausia transporto priemonė keliauti į užsienį bus automobilis. Paruošėme jums praktiškus patarimus apie tai kokius daiktus reikia turėti keliaujant automobiliu, tam kad išvengtumėte nemalonių nesusipratimų kelyje.

5 litrų bakelis degalų išgelbės dieną

Kiek daiktų pasiimate į kelionę? Tikriausiai ne vieną dešimtį, lagaminai su asmeniniais tėvų ir vaikų daiktais, drabužiai, užkandžiai ir kitas gėris. Jei į bagažinę sutalpinote tiek, neabejojame kad vietos atsirastų ir nedidelei benzino talpai kuri gali jus išgelbėti jei pasiklysite ar pamiršite laiku papildyti kuro atsargas. Su vienu litru galite nuvažiuoti 10 kilometrų, to gali pakakti nusigauti iki artimiausios degalinės ar bent jau neužstrigti kur nors vingiuotame kalnų kelyje. Gauti technine pagalba kelyje tokiose vietose yra ypač brangu, o ir laukti reikės ilgai tad visi jūsų planai gali kardinaliai pasikeisti.

Padangų remonto komplekto galite ir nepanaudoti

Dėl vietos stokos automobilyje keliautojai mėgsta sutaupyti vietą ir vietoje atsarginio rato įsidėti kitų daiktų. Padangos remonto komplektu pasikliauti nereikėtų. Gyvenime kartais nutinka taip, jog padangą galite ne tik pradurti o prakirsti tad toks remonto rinkinys jums nepadės. Dar blogiau, jei kelionę leidžiasi moterų kompaniją, joms atlikti šį darbą bus per sunku. Kelionėje geriausia turėti pilno dydžio atsarginį ratą, jei atsitiks nelaimė, ratą pasikeisite ir galėsite tęsti kelionę neribojant automobilio greičio. Jeigu jūsų automobilyje yra sumažinto dydžio atsarginis ratas, greitis ribojamas iki 80 km/h. Esant tokiai situacijai, teks kuo greičiau ieškoti padangų serviso kur jums suklijuos padangą.

Nemeskite kelio dėl takelio

Keliaujant nepažįstamais keliais reikėtų vengti įtartinų neasfaltuotų kelių ar poilsio aikštelių. Jei vairuojate ne visureigi su 4 varomais ratai, o tik paprastą lengvąjį automobilį, beieškodami gražesnės vietos pietums ar fotografijoms, pasukę į bekelę galite labai lengvai užklimpti. Nebūtina nei sniego ar ledo, tai gali nutikti ant pažliugusios žolės. Gerai, jei sutiksite geranoriškų žmonų kurie jums sutiks padėti, priešingu atveju teks ieškoti tralo pagalbos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *