Home > Kelionės > Griežčiausi ket pažeidimai

Griežčiausi ket pažeidimai

ket pažeidimai

Baudos už KET pažeidimus taikomos pagal LR Administracinių teisės pažeidimų kodeksą bei LR Baudžiamąjį kodeksą. Griežčiausi ket pažeidimai:

transporto priemonių su suklastotais valstybinio numerio ženklais (ženklu), uždengtais ar kitaip užmaskuotais valstybinio numerio ženklais (ženklu) arba su pritvirtintais ne tai transporto priemonei išduotais valstybinio numerio ženklais (ženklu) vairavimas užtraukia piniginę atsakomybę, taip pat gresia netekti vairuotojo pažymėjimo nuo 6 iki 12 mėnesių.

Praktinis vairavimo mokymas, kai tai daro neblaivūs nustatytas lengvas neblaivumas vairavimo instruktoriai ar šeimos narį mokantys vairuoti asmenys arba asmenys, apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, taip pat neblaivumo ar apsvaigimo patikrinimo vengimas arba alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimas iki patikrinimo užtraukia piniginę atsakomybę ir teisių atėmimą 11–13 mėn., o bauda skiriama vairavimo instruktoriams ar šeimos narį mokantiems vairuoti asmenims.

Chuliganiškas vairavimas – pavojų eismo saugumui arba savo ar kitų žmonių saugumui keliantis KET pažeidimas dėl chuliganiškų paskatų reiškia baudą arba vairuotojo pažymėjimo atėmimą 12–24 mėnesių. Jei tai padarysite būdami neblaivūs (lengvas girtumas) ar apsvaigę nuo narkotinių medžiagų, gresia bauda ir teisių atėmimas 36–60 mėnesių.

Pasitraukimas iš eismo įvykio, su kuriuo vairuotojas yra susijęs, vietos pažeidžiant KET, kai padaryta žala neviršija penkiolikos bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių, reiškia baudą arba (ir) teisių atėmimą 12–36 mėnesiams.

Nepaklusimas uniformuoto aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūno, valstybinio miškų pareigūno, LR muitinės pareigūno, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie LR vidaus reikalų ministerijos pareigūno ar Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos pareigūno teisėtam, aiškiai išreikštam ir reikalavimui sustabdyti transporto priemonę reiškia baudą arba arba 36–60 mėnesiams atimamą vairuotojo pažymėjimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *