Home > Maistas > Maitinimas krūtimi: pirmasis mėnuo svarbiausias

Maitinimas krūtimi: pirmasis mėnuo svarbiausias

Maitinimas krūtimi

Nėštumo metu krūtys didėja, šakojasi latakėliai, išsivysto alveolės, ląstelės bręsta ir jau antrą nėštumo trimestrą moteris yra visiškai pasiruošusi išmaitinti gimsiantį kūdikį. Kiekvieno nėštumo metu latakėliai šakojasi vis daugiau ir moteris gali pagaminti pieno greičiau, kadangi organizmas jau prisimena kokį darbą reikės dirbti ir yra tam pasiruošęs geriau nei besilaukiant pirmą kartą.

Pirmųjų priešpienio lašų pasigamina dar gerokai iki gimdymo, tačiau ne kiekviena būsima mama tai pastebi. Neretai mamas ligoninėje nustebina nedidelis priešpienio kiekis, pradedama abejoti. Jo pasigamina tik keli lašai, tačiau nepamirškite, kad tuo metu vaiko skrandis yra labai mažas, tad norint, kad naujagimis būtų sotus ir priaugtų svorio, reikia žindyti labai dažnai 2 visada, kada jis nori, tačiau ne rečiau kaip kas 2–3 valandas dieną ir 3–4 valandas naktį. Ilgas ir nepertraukiamas miegas nesuderinamas su sėkmingu žindymu, o sveikas naujagimis per parą žindo ne mažiau 8–12 kartų. Šie patarimai.

Trečią–ketvirtą parą moteris pajaučia, jog krūtys pasidaro šiltos, pilnos, kartais – kietos, sunkios. Taip pradeda gamintis pereinamas pienas, kurį dešimtą parą pakeičia subrendęs pienas. Šį laikotarpį sunkiau išgyvena pirmą kartą gimdžiusios moterys. Norint, kad būtų lengviau – žindyti reikėtų kuo dažniau visą parą. Prieš žindymą galite pastovėti šiltame duše, apiplauti krūtis šiltu vandeniu, taip pienas bėgs lengviau, o vaikas lengviau jį ištrauks.

Mamos pienas mažylio skrandyje išsilaiko 40–50 min., todėl trumpai pasnaudęs, jis ir vėl gali norėti žįsti – tai visiškai normalu. Bandant prailginti tarpus tarp maitinimų, nukenčia pieno gamyba: tuo metu, kada moteris jaučia krūtų tvinkimą, pradedamas gaminti hormonas, stabdantis laktaciją.

Naujagimio gebėjimas žįsti yra įgimtas, todėl tik pats vaikas sureguliuoja pieno gamybą. Žįsdamas pagal poreikį vaikas gauna pakankamai maisto, mokosi nusiraminti, užmezga artimą ryšį su mama. Bet priverstinis maitinimas krūtimi, režimas, bandymas prailginti tarpus tarp maitinimų vietoj krūties siūlant čiulptuką, ilgainiui sutrikdo pieno gamybą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *