Home > Automobiliui > Kaip išsirinkti akumuliatorių automobiliui?

Kaip išsirinkti akumuliatorių automobiliui?

Akumuliatorius yra viena svarbiausių automobilio dalių, todėl ją pasirinkti reikia itin atsakingai. Nuo akumuliatoriaus priklauso automobilio užkūrimas ir sklandus transporto priemonės darbas. Tad dalinamės informacija, kaip išsirinkti akumuliatorių automobiliui ir ką verta apie tai žinoti.

Akumuliatoriaus tipas

Pasirinkti akumuliatoriaus tipą yra pirmoji užduotis ketinant įsigyti šį prietaisą. Akumuliatoriai gali būti trijų rūšių – švino rūgštiniai, AGM ir GEL (geliniai) akumuliatoriai. Švino rūgštiniai akumuliatoriai yra populiariausi Lietuvoje. Jie pasižymi didele galia, paleidimo srove bei pakankamai nedidele kaina. AGM akumuliatoriai – naujesnės kartos prietaisai, kurių privalumas yra atsparumas smūgiams. O GEL tipo akumuliatorius verta rinktis norintiems ilgesnio šio prietaiso tarnavimo laiko. Tačiau GEL akumuliatoriai turi trūkumą – pakankamai mažą paleidimo srovę, tad jie nėra tinkamiausi automobilių variklių užvedimui.

Akumuliatoriaus parametrai

Renkantis akumuliatorių būtina atsižvelgti į jo parametrus. Akumuliatoriaus talpa (žymima Ah) turi būti pasirenkama pagal automobilio gamintojo rekomendacijas. Akumuliatoriaus talpa gali viršyti rekomenduojamą normą ne daugiau nei 10 procentų. Nuo akumuliatoriaus paleidimo srovės (žymima A) priklauso jo našumas. Kuo didesnė paleidimo srovė, tuo greitesnis bus automobilio užvedimas. Pasirinkti šį rodiklį taip pat reikia pagal automobilio gamintojo rekomendacijas. Kartais vairuotojai vadovaujasi klaidinga nuomone ir renkasi kuo didesnės paleidimo srovės akumuliatorių. Tokiu atveju per didelė paleidimo srovė gali sugadinti automobilio starterį. Jei kyla neaiškumų dėl akumuliatoriaus techninių parametrų, pasitarkite su konsultantais, o perkant internetu, galite susisiekti su internetine parduotuve.

Akumuliatoriaus dydis

Nors tai ne pagrindinis rodiklis, tačiau jo taip pat nereikia pamiršti. Akumuliatoriai talpinami variklio skyriuje, kurio dydis gali skirtis priklausomai nuo automobilio modelio. Tad renkantis akumuliatorių, atsižvelkite į savo automobilio erdvę, skirtą šiam prietaisui.
Tikimės šie patarimai jums padės išsirinkti tinkamą ir kokybišką prietaisą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *