Home > Namams > Privalumai atnaujinant namų šildymą oras-vanduo sistema

Privalumai atnaujinant namų šildymą oras-vanduo sistema

Privalumai atnaujinant namų šildymą oras-vanduo sistema

Pastaraisiais metais Lietuvoje vis labiau populiarėja šilumos siurbliai, nes tai vienas inovatyviausių ir ekologiškiausių namų ir buitinio vandens šildymo būdų. Tačiau daugeliui žmonių vis dar kyla klausimas, ar toks sprendimas jiems yra pelningas ir ar jis iš tikrųjų atneša finansinės naudos.

Šilumos siurblio naudojimas suteikia daug privalumų, štai keli iš jų:

  • energijos ir sąnaudų taupymas – šilumos siurbliai leidžia gauti daugiau šilumos sunaudojant mažiau energijos, palyginti su tradicinėmis šildymo sistemomis, o tai reiškia mažesnes sąskaitas už energiją.
  • labai mažos eksploatacijos sąnaudos – šilumos siurbliams reikalinga minimali priežiūra, o jų tarnavimo laikas siekia iki kelių dešimčių metų.
  • draugiškas aplinkai – šilumos siurbliuose naudojama atsinaujinanti energija, pavyzdžiui, oras – vanduo sukaupta šilumos energija, kuri prisideda prie kenksmingų dujų emisijos mažinimo.
  • labai tyliai veikia – šilumos siurbliai veikia daug tyliau nei tradicinės dujinės ar kitos krosnys, o tai leidžia užtikrinti didesnį naudojimo komfortą.
  • universalumas – šilumos siurbliai gali būti naudojami ne tik šildymui, bet ir patalpų vėsinimui vasarą, todėl jie yra universalesni nei tradicinės šildymo sistemos.
  • galimybė pasinaudoti subsidijomis ir lengvatomis – šilumos siurblio įsigijimas gali būti iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos ar valstybės paramos programų lėšomis, o tai prisideda prie investicinių kaštų mažinimo.

Kokio sutaupymo galima tikėtis naudojant šilumos siurblį?

Sutaupymas, susijęs su šilumos siurblio naudojimu, priklauso nuo daugelio veiksnių, tokių kaip, pastato dydis, šilumos izoliacija, energijos kainos ir šilumos siurblio naudojimo būdas. Tačiau daugeliu atvejų naudojant šilumos siurblį galima žymiai sutaupyti, palyginti su tradicinėmis šildymo sistemomis.

Įvairių šaltinių duomenimis, sutaupymas naudojant šilumos siurblį gali svyruoti nuo kelių šimtų net iki keliasdešimt šimtų eurų per metus. Prieš nusprendžiant įsigyti šilumos siurblį, verta atlikti nuodugnią kaštų ir naudos analizę, kad būtų galima įvertinti, kiek konkrečiu atveju bus galima sutaupyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *