Home > Paslaugos > Kas yra antivirusinė programa?

Kas yra antivirusinė programa?

antivirusine

Tai kad mes galime kasdien saugiai naršyti internete turime būti dėkingi tūkstančiams programuotojų kurie kažkada sukūrė ir iki šiol tobulina antivirusines programas.
Dalintis, siųsti ir gauti informaciją naudojantis kompiuteriu su Windows ar iOS operacine sistema reikalinga bent standartiniu nustatymu veikianti antivirusinė programa. Kas yra antivirusinė programa ir kodėl jos reikia kompiuteriui? Kad ir kokios tobulos yra kompiuterių programos ir stacionarūs bei mobilūs įrenginiai, įsilaužėliai suranda vis naujus būdus kaip pasisavinti neišprususių interneto naudotojų pinigus, vagiama įmonių finansinė informacija, kenkiama konkurentams ir renkami asmens duomenys tam kad juos parduoti trečiosioms šalims.

Naršyklėse, programų plėtiniuose nepakanka saugiklių kad galėtumėte naudotis kompiuteriu ir nesukti galvos dėl galimų pasekmių. Antivirusinė programa tai nuolat veikiantis instrumentas kuris tikrina visus failus kuriuos parsisiunčiate ir išsiunčiate, tikrina naršomus tinklapius ir blokuoja kenkėjiškas programas realiu laiku. Dar viena antivirusinės programos funkcija – įspėti vartotoją dėl pavojaus. Net jei antivirusinė programa nesugeba susidoroti su naujais, dar nematytais kenkėjiškais failais, nebūna laiku atnaujinama, ji vis tiek įspėja kompiuterio naudotoją kad neatidarytų failo, to dažniausiai ir pakanka kad būtų apsaugoti asmens duomenys ir veikla prie kompiuterio. Kas svarbu, kad šiam informacijos tikrinimo procesui nereikalingos vartotojo pastangos, viskas atliekama automatiškai prieš failų atidarymą, programų instaliavimą ir panašiai.

Nepaisant to kad antivirusinės programos įsijungia iš karto įjungus kompiuterį ir veikia tol kol išjungiate, saugumo specialistai rekomenduoja retkarčiais atlikti pilną kompiuterio patikrinimą. Daugumai antivirusinių programų šis priverstinis tikrinimas užprogramuojamas iš anksto nustatytu intervalu kurį vartotojas gali keisti savo nuožiūra. Taip pat veikia ir programos atnaujinimas, esmė paprasta – norint aptikti naujausius virusus reikia kad ir kompiuteryje būtų atnaujinta programa. Šiuose atnaujinimuose yra informacija apie naujus kenkėjiškus failus kuriuos aptikusi programinė įranga gali juos iš karto ištrinti, perkelti į karantiną, taip pat elgiamasi ir su naujai sukurtais virusais.

Antivirusinių programų didžiausias trūkumas yra tai kad jos sulėtina kompiuterio veikimą, gali trukdyti instaliuoti sertifikuotas programas, neleidžia naudoti failų keitimosi programomis ir pernelyg dažna siunčia pranešimus apie kenkėjišką veiklą nors tai yra originali programėlė pvz. naršyklės įskiepis. Norint patikrinti ar informacija teisinga užtenka instaliuoti kito gamintojo antivirusinę programą arba pasinaudoti prieinamais online failų tikrinimo įrankiai internete.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *