Home > Namams > Svarbiausi patarimai renkantis rekuperacinę sistemą

Svarbiausi patarimai renkantis rekuperacinę sistemą

Pirmą kartą susidūrusiems su nuosavo namo statybą ir priėjus tą momentą kai reikia pasirinkti namų ventiliavimo sistemą iškylą daug įvairiausių klausimų. Kaip ji veikia, kaip ją prižiūrėti ir panašūs klausimai ir be abejo visiems svarbu kiek tai kainuoja. Ką pataria specialistai?

Šiluminės izoliacijos storis

Kai statote nuosavą namą, tikriausiai galvojate uždėti kuo storesnį apšiltinimo sluoksnį tam kad šildymo išlaidos žiemą būtų mažesnės. Tuo pačiu turite žinoti, kad storesnis izoliacinės medžiagos sluoksnis ir 3 stiklo paketų bei 7 kamerų lango profilis reiškia ir didesnį namo sandarumą. Taip vadinami modernūs šiuolaikiniai nekvėpuojantys namai. Žiemos metu be ventiliacijos turėsite dažnai atverti langus, o kambariuose natūrali drėgmė sieks tik 30 proc, kas yra per mažai. Norint komforto namuose reikia įrengti nuolatinę oro tiekimo ir šalinimo sistemą. Įleidžiant orą mechaniniu būdu kartu įsileidžiame ir šaltį, kurio mums iš tikro nereikia. Rekuperatorius tiekia jau pašildytą orą į kambarius, tokiu būdu yra taupomos šildymo išlaidos.

Ar naudoti vasarą?

Vasarą rekuperacinės sistemos naudoti nereikia nebent gyvenate miesto centre ar užmiestyje šalia žvyruoto kelio. Pro atvirus langus labai greitai prasiskverbia dulkės, žiedadulkės ir įvairūs vabzdžiai. Norint to išvengti reikia naudoti rekuperacinę sistemą. Nepamirškite, įsirengiant oro tiekimo sistemą svarbu teisingai parinkti vietą namo sienoje iš kur paimamas šviežias oras. Toje vietoje negalima kūrenti laužo kepsninėje, pageidautina kad ir kaimyno namo kaminas būtų kitoje pusėje nes priešingu atveju visi dūmai atsidurs jūsų kambaryje. Reikia paminėti, kad šylant klimatui ir turint omenyje, kad didelė tikimybė Lietuvoje nebebus atšiaurių žiemų, rekuperatoriaus teikiama nauda taps vis mažesnė ir mažesnė.

 

Montavimas ir priežiūra

Planuoti rekuperacinės sistemos montavimą lengvai kai yra tik pastatytas namas be kitų inžinerinių tinklų. Kai reikia tai padaryti rekonstruojamame name, montavimas tampa ypač sudėtingas ir tam tikrais atvejais netgi neįmanomas. Jei planuojate įsirengti tokią sistemą savo namuose, turėkite galvoje kad yra ir nuolatiniai įrangos priežiūros ir filtrų keitimo išlaidos. Ar galite sau leisti kvėpuoti geresnės kokybės oru, sumažinti nemalonius kvapus ir kvėpavimo takų dirgiklius nulemia tik jūsų požiūris ir atlyginimo dydis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *