Home > Sveikata > Kaip rengtis žiemą, norint praleisti laisvalaikį lauke?

Kaip rengtis žiemą, norint praleisti laisvalaikį lauke?

Žiema – ypatingas metų laikas, kurio metu visų pirma ieškome šiltų ir patogių drabužių. Krituliai, vėsūs vėjo gūsiai ir žema temperatūra tikrai dažnai atgraso mus išeiti į lauką. Tačiau taip nebūtinai turi būti, jei gerai pasirenkame žieminės aprangos atributus. Ką atsiminti prieš apsiperkant, kad pasirinktumėte teisingai?

Šilumos suteiktas komfortas

Šiluminis komfortas – tai būsena, kai jaučiame reikiamą šilumos lygį – mums nei per šalta, nei per šilta. Be to, nėra nemalonaus tam tikrų kūno dalių atšalimo ar perkaitimo bei prakaitavimo (kalbant apie perteklinį šilumos kiekį, o ne sveikatos problemas).

 

Svarbu žinoti tai, kad temperatūros suvokimas yra individualus, todėl sunku sukurti drabužius, kurie padėtų užtikrinti tobulą kiekvieno žmogaus savijautą. Beveik visais atvejais padeda drabužiai iš vilnos. Žieminės kojinės iš vilnos – idealus variantas bet kam, mėgstančiam praleisti daug laiko lauke.

 

Mikroklimatas, kuriame atsiduriame, turi didelę įtaką mūsų šilumos jausmui. Temperatūrų diapazonas, kuriame leidžiame laiką, yra platus, tačiau ilgalaikis itin nepalankių sąlygų poveikis sveikatai gali turėti labai nemalonių pasekmių. Atsižvelgiant į šaltąjį sezoną, kūno šilumos praradimą gali lemti nekokybiški arba šlapi drabužiai. Didelis kūno atšalimas sukelia hipotermiją. Ieškodami aprangos, kuri suteikia šiluminį komfortą, turime vadovautis šiais trimis veiksniais – t.y., apsauga nuo drėgmės, vėjo ir optimalaus šilumos kiekio užtikrinimas.

Drabužiai, kurie suteikia šilumą: jų medžiaga ir izoliacija

Žiemą nerekomenduojama dėvėti drabužių iš medvilnės, nes nepaisant jos natūralumo, užtenka šiek tiek paprakaituoti ir jau pajausime nemalonų šaltį. Šilumos komfortą šaltuoju metų laiku užtikrinantys drabužiai turėtų būti iš kokybiškų sintetinių medžiagų, kurių pluoštai sugeria drėgmę arba ją pašalina, bet nepamirškime ir puikiosios vilnos gaminių, kurie pasižymi lygiai tokiomis pačiomis savybėmis, tik yra natūralūs.

 

Ne mažiau svarbu ir naudojamos izoliacijos tipas. Tarp sportinės aprangos gamintojų populiariausi yra dirbtiniai pūkai, kurie yra itin lengvi, minkšti ir užtikrina greitą džiūvimą net ir visiškai sušlapus. Tačiau pasirinkto gaminio izoliacijos lygis priklauso nuo užpildo kiekio ir tinkamo jo išdėstymo. Kokybiškos moteriškos ar vyriškos žieminės striukės turi specifines siūles, kurių dėka izoliacija veikia funkcionaliai.

 

Žieminiai laisvalaikio batai irgi turi būti pagaminti kokybiškai. Geriausia, kad tai būtų gaminama iš drėgmei atsparių medžiagų ir su papildomu pašiltinimu viduje. Net jei pastarojo varianto nerandate, visada galima įsigyti vilnonių vidpadžių. Tokiu atveju turėsite batus, tinkančius beveik visiems metų laikams, priklausomai nuo to, ar papildomas vidpadis viduje, ar ne.

Terminiai apatiniai drabužiai aktyviai leidžiantiems laiką

Žiemą svarbiausia pasirūpinti svogūno principo apranga. Tai ypač svarbu užsiimant fizine veikla lauke. Termoaktyvūs apatiniai sugeria drėgmę ir išlaiko jūsų kūną sausą. Žiemai skirti modeliai turėtų būti pagaminti iš didesnės gramatūros medžiagų, kad būtų užtikrintas aukštesnis šilumos lygis. Taip pat būtinas maksimalus prigludimas prie kūno, nevaržantis jūsų judėjimo laisvės. Termoaktyvūs apatiniai yra pagaminti iš aukštos kokybės sintetinių pluoštų, kurie užtikrina pakankamą šiluminį komfortą sluoksniavimo principu.

Antrasis aprangos sluoksnis skirtas šilumos izoliacijai

Svarstydami apie žieminės aprangos pasirinkimą, dažnai sustojame ties megztiniu ar džemperiu, kuris turėtų būti pakankamai šiltas, apsaugantis nuo drėgmės ar vėjo. Deja, esant sunkioms oro sąlygoms, sluoksniavimas yra pagrindas, o pagrindinis sluoksnis, kuris rūpinasi šiluminiu komfortu, yra antrasis, vidurinis, vadinamas šildomuoju arba izoliuojančiu.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *