Home > Sportas > Bėgiojimo nauda mūsų kūnui

Bėgiojimo nauda mūsų kūnui

Bėgimas  yra populiari fizinio aktyvumo forma. Maždaug vienas iš 5 lietuvių tam tikru savo gyvenimo etapu bando bėgioti. Bėgimas yra patrauklus pratimas, nes dalyvauti nekainuoja daug, o bėgioti galite bet kuriuo jums patogiu metu. Kai kurie bėgikai pasirenka dalyvauti smagiuose bėgimuose, lengvosios atletikos lenktynėse ar maratonuose. Jei jus domina varžybos su kitais bėgikais, susisiekite su vietiniu bėgimo klubu. Taip pat sporto prekės, gali pasiūlyti platų pasirinkimą jums, nuo gertuvės iki bėgiojimui skirtų batelių.

Bėgimo nauda organizmui ir bėgimo nauda figūrai

Reguliarus bėgimas  suteikia daug naudos sveikatai. Bėgimas gali: padeda susiformuoti tvirtiems kaulams, nes tai yra svorio nešimo pratimas; stiprinti raumenis; pagerinti širdies ir kraujagyslių sistemos būklę, sudeginti daug kalorijų; padėti išlaikyti sveiką svorį.

Neaktyvus gyvenimo būdas yra susijęs su didesniu mirtingumu, vainikinių arterijų liga, hipertenzija ir insultu. Tai taip pat yra pagrindinė daugelio lėtinių ligų priežastis, nes organizmas greitai prisitaiko prie nepakankamo fizinio aktyvumo, dėl kurio labai pablogėja gyvenimo kokybė. Reguliarus fizinis aktyvumas, pavyzdžiui, bėgimas, gali žymiai pagerinti psichinę sveikatą, pasitikėjimą savimi, sveiką senėjimą ir gyvenimo kokybę. Bėgiojimas yra aerobinių pratimų formos dalis. Aerobinis reiškia „su deguonimi“ – terminas „aerobinis pratimas“ reiškia bet kokią fizinę veiklą, kuri gamina energiją derinant deguonį su gliukozės kiekiu kraujyje arba kūno riebalais.

Bėgiojimo tikslų nustatymas

Pagalvokite apie tai, ko norite pasiekti bėgiodami. Gali būti svarstomos šios problemos: Sportuoti – jei esate pradedantysis, turėtumėte pradėti nuo greito ėjimo, pereiti prie bėgiojimo ir dirbti iki greito bėgimo. Tai turėtų užtrukti kelis mėnesius. Bendra kūno rengyba – sumaišykite bėgimą su kitomis mankštos formomis (pvz., plaukimu ar komandiniu sportu), kad maksimaliai padidintumėte bendrą kūno rengybą. Svorio metimas – sureguliuokite savo mitybą, įtraukdami daug šviežių vaisių ir daržovių, liesos mėsos, viso grūdo grūdų ir neriebių pieno produktų. Sumažinkite dietinių riebalų, išsinešto maisto, gaiviųjų gėrimų ir cukraus vartojimą. Draugystė – galite bėgioti su draugu arba prisijungti prie vietinio bėgimo klubo ir tai taps ne tiks sveikatos gerinimas, tačiau ir laisvalaikio praleidimas. Varžybos – bėgimo klubai gali pasiūlyti varžybų renginius. Daugumoje klubų vyksta užsiėmimai, skirti pradedantiesiems ir pažengusiems bėgikams. Savo bėgimo įgūdžius galite palyginti su kitais linksmuose bėgimuose ar maratonuose. Daugelis bendruomeninių bėgimo renginių yra skirti įvairaus amžiaus ir gebėjimų žmonėms. Prisijunkite prie vietinio orientavimosi sporto klubo ir sujunkite bėgimą su iššūkiu naršyti įvairiose aplinkose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *