Home > Namams > Lietaus vandens panaudojimas ir privalumai

Lietaus vandens panaudojimas ir privalumai

Kadangi mūsų klimatas yra lietingas, lietaus vanduo gali būti alternatyviu vandens ištekliu. Jis yra visiškai nemokamas ir turi daug panaudojimo galimybių, pavyzdžiui, tokiu vandeniu galima laistyti vejas, sodus ir augalus, plauti automobilį, langus ir kelius, pripildyti baseinus, tvenkinius ir fontanus, maudyti gyvūnus. Netgi manoma, kad lietaus vandens naudojimas yra būtinas norint gyventi ekonomiškai ir tvariai, o ateityje jo svarba tik augs. Lietvamzdžiai ir kitos tokio vandens kaupimo sistemos (pavyzdžiui, lietaus vandens talpos) gali ne tik padėti sutaupyti ir mažinti požeminio vandens poreikį, bet ir apsaugoti nuo potvynių (ypač gyvenantiems šalia upių ir kitų vandens telkinių) ir erozijos. Lietaus vanduo taip pat naudingas augalams ir daržovėms.

Kokie yra lietaus vandens privalumai augalams?

Lietaus vanduo turi daug privalumų augalams – kadangi jis yra palyginti švarus ir neturi tokių chemikalų, kaip fluoridai ir chloridai, tai yra puikus vandens šaltinis sodui ir daržui. Lietaus vanduo netgi gali paskatinti derliaus augimą! Štai, kuo dar augalams naudingas lietaus vanduo:

Lietaus vanduo laikomas 100% švelniu, o tai gali padėti išplauti druskų sankaupas iš dirvožemio. Paprastai bendro naudojimo vanduo turi šiek tiek druskų ir mineralų, kas gali paversti vandenį kalkėtu ir kietu;

Lietaus vanduo yra šiek tiek rūgštinis – tai idealus pasirinkimas laistymui. Augalai labiausiai mėgsta vandenį, kurio pH yra 5,5 – 6,5. Tai reiškia, kad geriausias vanduo yra šiek tiek rūgštinis. Neutralus vandens pH yra 7, o mūsų vamzdžiuose teka šarminis vanduo, kurio pH gali būti daugiau nei 8,5. Beje, laistyti augalus nepatariama su muiluotu vandeniu, nes jo pH gali siekti net 10,5;

Lietaus vanduo turi organinių medžiagų pėdsakų ir nitratų. Nuo stogo lietvamzdžiais atitekantis lietaus vanduo surenka lapų likučius, žiedadulkes ir panašius dalykus, todėl jis padeda palaikyti dirvožemio gyvybingumą ir biologinę įvairovę. Šis vanduo taip pat turi nitratų, o nitratai yra azoto forma, reikalinga augti įvairiems augalams. Juos augalai gauna būtent iš lietaus, taigi, lietaus vanduo jau savaime yra trąša.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *