Home > Pomėgiai > Išmokite naują kalbą: praktiški patarimai

Išmokite naują kalbą: praktiški patarimai

Vertimų biuras

Mokytis kalbos reikėtų pradėti po truputį – suskirstykite mokymosi medžiagą mažomis dalimis, taip greičiau įsiminsite medžiagą. Sujunkite natūralų kalbos mokymosi būdą ir metodišką mokymosi būdą. Natūralus mokymosi metodas yra priešingas metodiškam mokymosi būdui, kuris taikomas mokyklose. Kuo daugiau bendraukite su žmonėmis, kartu lankančiais kalbos kursus.

Žiūrėkite filmus užsienio kalba. Stenkitės filmus žiūrėti be subtitrų, net jei ir mažai suprantate. Nustebsite, kaip greitai išmoksite kai kuriuos žodžius. Jei sekasi sunkiau, tuomet filmus žiūrėkite kartu su draugais, taip bendromis pastangomis išnarpliosite filmo prasmę. Subtitrai gali būti naudingi pažengusiems mokiniams, kurie gali padėti išmokti tikslius žodžių junginius ir jų reikšmes.

Vienas iš būdų mokytis užsienio kalbos – ta kalba skaityti laikraščius ar žurnalus, komiksų knygeles. Kai perprasite komiksų knygutes, pereikite prie žurnalų ir laikraščių. Skaitykite ne vien tik laikraščius ir žurnalus. Knygose rasite kitokią kalbą, kuriai būdingi dialogai, šnekamosios kalbos elementai. Skaitykite kuo daugiau ir tai, kas Jums įdomu bei naudinga.

Stenkitės susikurti tokią aplinką, kurioje nuolatos girdėtumėte užsienio kalbą, kurios mokotės. Bandykite klausytis įvairių radijo programų, įvairiomis temomis. Taip išmoksite geriau suprasti kalbą, kadangi visad egzistuoja įvairių tarčių, o jas perprasti dažnai nebūna lengva.

Turbūt pats efektyviausias būdas išmokti norimos užsienio kalbos, tai kalbos kursų lankymas, kurių metu sulauksite ne tik profesionalaus dėstytojo pagalbos, bet galėsite tobulinti savo žinias kartu su kitais mokiniais. Gerinkite savo kalbėjimo įgūdžius ir nebijokite pasidalinti savo sukauptomis žiniomis!

Galbūt esate pradedantysis, o gal jau pažengęs, tačiau pasitaiko įvairių situacijų gyvenime – rašote baigiamąjį darbą kita užsienio kalba ar darbe prireikia paruošti pristatymą, parengti dokumentą, tokiu atveju, pagalbos ranką gali ištiesti vertimų biuras. Nebijokite ieškoti ir atrasti pačių įvairiausių būdų išmokti ir išvengti klaidų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *