Home > Paslaugos > Popierinė ar skaitmeninė užrašinė: kas geriau?

Popierinė ar skaitmeninė užrašinė: kas geriau?

Popierinė ar skaitmeninė užrašinė kas geriau

Technologijoms spartėjant, gerėjant, ir tampant vis didesne dalimi mūsų gyvenimo, pokyčiai tampa neišvengiami. Todėl iškyla didysis klausimas: kuri užrašinė – popierinė ar skaitmeninė – yra geriau? Jei dvejojate, pasistengsime padėti jums apsispręsti.

Popierinių užrašinių privalumai

1. Padeda atminčiai

Moksliniai tyrimai jau įrodė, kad rašymas padeda lengviau įsiminti ir atgaminti informaciją, nes skatina mąstymą ir greitina informacijos apdorojimą. Rašymas ranka turi daugiau privalumų, nei teksto rinkimas klavišais, tačiau Apple iPad su Apple Pencil yra išimtis, suteikianti galimybę rašyti panašiai, lyg naudojant popieriaus lapą ir pieštuką.

2. Pašalina trukdžius

Naudojantis popierine užrašine jūsų dėmesio neblaškys telefone ar iPad gaunami pranešimai. Jokio blaškymo – visiškai sutelktas dėmesys į užduočių planavimą.

3. Rašymas ant popieriaus veikia terapiškai

Kai kuriuos rašymas ranka veikia terapiškai. Terapeutai dažnai rekomenduojama rašyti dienoraštį, kaip būdą suvaldyti emocijas, sumažinti stresą ir pagerinti sveikatą.

Popierinių užrašinių trūkumai

1. Aukštos kokybės užrašinės brangios

Kitaip nei skaitmeninės užrašinės, popierinių negalite panaudoti kelis kartus, ir kaskart tenka pirkti naują. Aukštos kokybės užrašinės taip pat nepigios, ypač, jeigu ieškote geros kokybės popieriaus. 

2. Sunkios ir nepatogios nešiotis

Lyginant su iPad nešiojimusi, užrašinės greitai gali tapti sunkios nešiotis su savimi. O jei dar pridėsite reikmenis, kurias naudojate rašymui ir dekoravimui – su savimi teks turėti nemažai daiktų.

Skaitmeninių užrašinių privalumai

1. Jomis lengviau naudotis

Skaitmeninės užrašinės turi paiešką, leidžiančią greitai surasti reikalingą informaciją. 

2. Lengvai redaguojamos

Jei skatmeninėje užrašinėje padarėte klaidą, galite ją lengvai ištaisyti. Nebereikia braukyti ar perrašinėti užrašų. Maža to, galite lengvai nukopijuoti ir perkelti informaciją, kur reikia.

3. Lengviau individualizuojamos

Skaitmeninėse užrašinėse jums nereikės kelių spalvų markerių ir rašiklių, kad pasižymėtumėte ar nupieštumėte, ką norite. Galite pasirinkti spalvą ir žymeklio storį, ir mėgautis tokia spalvų įvairove, kurios nebūtumėte turėję popierinei užrašinei. Washi juostelės ar lipdukai taip pat nebereikalingi, nes lengvai galite rasti jų skaitmenines versijas. Galite individualizuoti ir keliskart panaudoti tuos pačius lipdukus, o jūsų stalas liks švarus ir neapkrautas.

4. Daugkartinio naudojimo ir neišsenkančios apimties

Priešingai nei popierinė užrašinė, skaitmeninė neturi apimties. Reikia daugiau puslapių? Tiesiog pasidarykite daugiau kopijų. Taip pat, jei jūsų užrašinė neturi įvestos datos, galite naudoti tą pačią kelis metus.

5. Lengviau pasiimti su savimi

Skaitmeninei užrašinei jums tereikės telefono arba planšetės.

Skaitmeninių užrašinių trūkumai

1. Reikės išmokti naudotis skaitmenine užrašine

Yra daugybė skaitmeninių užrašinių programėlių, leidžiančių naudoti savo pasirinktą užrašinės trafaretą. Tačiau pirmiausia reikės išmokti jomis naudotis.

2. Patogiausia naudoti planšetėje su skaitmeniniu pieštuku

Be abejo, užrašinę galima naudoti ir telefone su klaviatūra, tačiau planšetė su skaitmeniniu pieštuku palengvins naudojimąsi. Tai bus panašu į popierinės užrašinės naudojimą, tik su daugiau funkcionalumo.

Naudokitės skaitmenine užrašine be rūpesčių, o bet kokį iPad remontą patikėkite Phonefix.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *