Home > Maistas > Moliūgų – maistinė vertė

Moliūgų – maistinė vertė

Moliūgai- daug maistinių medžiagų turinti daržovė. Pas daržininkus darže puikuojasi įvairiausių dydžių, formų ir spalvų moliūgai, jie naudojami maistui, gali būti dekoratyviniai, o ypač vertingų medžiagų turi moliūgų sėklos.

Kvapieji kietažieviai ir didieji kietažieviai moliūgai

Moliūgai- vienmečiai žoliniai augalai. Auginami ankstyvieji kvapieji kietažieviai, o nuo jų savo skoniu neatsilieka ir didieji kietažieviai moliūgai. Kvapieji moliūgai patys vėlyviausi, užaugina labai įvairių formų ir spalvų vaisius Didieji moliūgai gali užaugti iki 50-70kg svorio, jų vaisai minkštesni ir atsparesni žemesnei oro temperatūrai.

Moliūgų auginimas

Moliugai gerai auga nerūgščioje, purioje dirvoje, mėgsta šilumą, todėl jiems auginti parenkama nuo vėjų apsaugota, saulėta ir šilta vieta. Moliūgai jautrūs šalnoms, todėl sėjami vėlai, pradėjus žydėti alyvoms. Sėklos greičiau sudygsta, kai prieš sėją jos pabrinkinamos šiltame vandenyje, o norint gauti ankstyvą derlių, sodinami iš anksto išauginti daigai. Sėklos daigams sėjamos balandžio viduryje, tiesiog į polimerinius puodelius, pripildytus durpio mišinio, daigai turintys 3-4 tikruosius lapelius sodinami į dirvą tik gegužės pabaigoje.

Kokia moliūgų sėklų nauda?

Moliūgų sėklos gali būti svarbių maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų šaltinis. Moliūgų sėklos stiprina imuninę sistemą, gausus cinko šaltinis- siekiant palaikyti sveikatą ir sumažinti polinkį infekcijoms. Sėklose yra gausu vitamino E, kuris yra vienas iš naudingiausių antioksidantų. Moliūgų sėklos padeda sumažinti uždegimą organizme, kovoti su širdies ir kraujagyslių ligomis, diabetu ir asteroskleroze, cukraus kiekio kraujyje reguliavimas yra labai svarbus ligai suvaldyti. Moliūgų sėklos naudingos sergant vėžio ligomis, jos gali sumažinti krūties vėžio išsivystymo riziką po menpauzės. Jos yra puikus B grupės šaltinis, o tai padeda gerai išsimiegoti ir palaikyti normalią psichikos sveikatą, taip pat sėklos naudingos apsaugant regėjimą, nes jos turi vitamino A, E, beta karotino, liuteino visi šie junginiai padeda išlaikyti gerą akių sveikatą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *