Home > Dovanos > Masažinės vonelės

Masažinės vonelės

Galvojate ką reikės dovanoti savo artimam žmogui artėjančio gimtadienio proga? Masažinė kojų vonelė gali būti puiki dovana, nes tai praktiška, atpalaiduojanti ir ilgalaikė dovana.

Buvo atliktas tyrimas ir ištirtos masažinės vonelės pėdoms ir jų poveikis žmogaus organizmui.   Kokį psichofiziologinį poveikį ši procedūra daro pacientams patyrusiems insultą. Tiriamieji buvo 14 suaugusiųjų insulto pacientų, atsitiktinai suskirstyti į eksperimentinę grupę (7 pacientai) ir kontrolinę grupę (7 pacientai). Fizinis ir psichinis stresas, nuotaikos būsena ir miego trūkumas, visa tai buvo matuojama naudojant tam tikras vertinimo priemones, o kūno temperatūra buvo matuojama infraraudonųjų spindulių termografija. Eksperimentinės grupės kūno temperatūra ir miego pasitenkinimas tapo žymiai didesni nei kontrolinėje grupėje. Šiame tyrime buvo nustatyta, kad aromatinė terapija ir masažinės pėdų vonelės, gali būti naudojamos kaip alternatyva fizikinei terapijai, kuri teikia teigiamą poveikį psichofiziologiniams faktoriams, kaip antai: sumažėjęs stresas, nuotaikos būsena ir padidėjusi kūno temperatūra, miego sutrikimas.

Pranešama, kad pėdų vonelė yra puikus poveikis streso mažinimui kartu su miego pagerinimu. Ji mažina skausmą, skatinant kraujo apytaką ir kūno atsipalaidavimą. Masažinės pėdų vonelės yra naudojamos realiame gyvenime, nes jos yra ekonomiškos ir saugios.

Šio tyrimo dalykai buvo 14 suaugusiųjų, kada nors patyrusių insultą, atsitiktinai suskirstytų į eksperimentinę grupę (7 pacientai, kurie naudojo pėdų voneles) ir kontrolinė grupė (7 pacientai). Tiriamieji buvo informuoti, kad eksperimentinė grupė turės naudoti  masažines voneles penkis kartus per vieną savaitę su kiekviena sesija, trunkančia 30 minučių, o kontrolinėje grupėje tuo pačiu laikotarpiu nebus daromos jokios su pėdomis susijusios procedūros. Tiek eksperimentinė, tiek kontrolinė grupė turėjo penkis kartus per savaitę bendrą fizinę terapiją, kiekviena terapijos sesija truko 30 minučių. Pacientai buvo atrinkti iš pacientų, kuriems per pastaruosius šešis mėnesius ar dvejus metus buvo diagnozuotas hemiplėja dėl insulto, įskaitant tuos, kurie turėjo žaizdų, išbėrimų, edemų ar nudegimų. Tie, kurie šiuo metu nenaudoja hipertenzijos vaistų, antidepresantų ir migdomųjų vaistų.

Šiame tyrime pėdų vonelės terapija buvo apibrėžiama kaip panardinus kojas į vonelę (40 ° C), 30 minučių.  Vėliau pėdų vonios vandens temperatūra buvo pakoreguota iki 40 ° C, naudojant vandens temperatūros daviklį. Po procedūros abi pėdos buvo džiovinamos rankšluosčiu ir tepamos pėdų losjonu, kad būtų išvengta sausumo.

Taigi, tyrimas patvirtino, kad pėdų reabilitacijos programos turėjo didelės įtakos žmonių savijautai.  Masažinės vonelės, gali suteikti fizinę ir psichologinę gerovę pacientams, sergantiems insultu, didinant kūno temperatūrą ir miego pasitenkinimą, taip pat streso ir nuotaikos sutrikimus. Masažinės vonelės  gali būti naudojamos kaip alternatyva fizikinei terapijai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *