Home > Grožiui > Korseto istorija ir dabartinis panaudojimas

Korseto istorija ir dabartinis panaudojimas

Korseto istorija prasidėjo dar prieš viduramžius. Pradžioje korsetai moterims buvo gaminami iš audinio sutvirtinamo klijais, o atrama iš banginio kaulo arba metalo. Užveržiamas būdavo raišteliais užrišant korseto nugarą arba korseto priekį, kartais abu. Šio drabužio tikslas tuo metu buvo siaurinti juosmenį ir palaikyti krūtis. Taip buvo sukurta labai norima, net iki šių dienų, moteriškumą reprezentuojanti S formos kreivė arba smėlio laikrodžio figūra.

Korseto evoliucija

Tačiau tokie korsetai moterims sukėlė daugybę sveikatos problemų, tokių kaip dažnas alpimas dėl nesugebėjimo kvėpuoti ir organų poslinkis, taip pat nevaisingumas dėl endometriozės išsivystymo. Tik 1920 -aisiais korsetai pradėjo atlaisvinti savo formą, kai madingi tapo tiesūs siluetai. Korsetai nebebuvo sukurti taip, kad sukurtų mažiausią įmanomą juosmenį. Vietoj to, korsetai buvo suprojektuoti taip, kad išlygintų moters krūtinės ir klubų kreives ir sukurtų labiau berniuką primenančią figūrą. Iš ten tradiciniai korsetai pamažu prarado savo populiarumą, kadangi tuo metu išpopuliarėjo „Spandex“ forminiai drabužiai, žadėdami subtiliai formuoti kūną be diskomforto ir sumažėjusio ankstesnių stilių mobilumo. Korsetai nebebuvo moterų figūros formavimo etalonas ir jie tapo mados šou bei apatinio trikotažo pagrindu. Dar visai neseniai gatvėje buvo galima matyti tik tokias mados ikonas, kaip Madonna ir Kim Kardashian, dėvinčias korsetą, tačiau šiandien su nauja korsetų struktūra ši tendencija vis dažniau pastebima kasdienėms moterims.

Koreseto paskirtis dabar

Naujieji korsetai nebesistengia formuoti moterų kūno į nenatūralias formas. Vietoj to jie siekia pabrėžti kūno dalis, kuriomis moterys didžiuojasi. Naujasis stilius teikia pirmenybę laisvesniam prigludimui ir grakštiems audiniams, o ne siaurėjantiems kaulams ir standžiai tekstilės medžiagai. Korsetas dažnai dėvimas aplink marškinėlių ir suknelių juosmenį, kurį galima lengvai apipavidalinti šiuolaikiškais aksesuarais. Korsetų tendencija taip pat populiari diržų pavidalu. Juo gali būti apjuosiamas dauguma viršutinių drabužių ar suknelės, kad pridėtų šiek tiek detalių ir pabrėžtų juosmenį. Korsetai moterims taip pat labai dažnai naudojami kaip apatinis trikotažas. Sunku pasakyti, ar ši nauja korseto tendencija išliks ilgiau nei sezoną, ar išnyks, kai ateis kita tendencija. Nepaisant to, tai tikrai smagi tendencija, nes senoji mada prisijungia prie šiuolaikinės eros.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *