Home > Žaidimai > Kokius žaislus dovanoti vaikams iki 3 metų?

Kokius žaislus dovanoti vaikams iki 3 metų?

Atitinkamus žaidimus žaidžia atitinkamo amžiaus vaikai. Pagal saugos reikalavimus vaikiški žaislai skirstomi į vaikiškus iki trejų metų ir vaikiškus nuo trejų metų. Žaidimai ir žaislai vaikams – nepakartojama vaikystės dalis – jie ne tik verčia vaikus užimti ir pramogauti, bet ir per žaislus kūdikiai gali išmokti įvairių gyvenimo pamokų, lavinti atmintį, mąstymą, motorinius įgūdžius, vaizduotę ir kt. Žaidžiant atsiskleidžia vaiko santykis su aplinka, požiūris į gyvenimą, bendruomeniškumo jausmas, pranašumo siekimas, bet svarbiausia – vaikas išreiškia save. Žaidimas skatina vaiko socialinį vystymąsi, ugdo mąstymą, kūrybiškumą, savarankiškumą, iniciatyvumą, pasitikėjimą savimi, stiprina jausmus ir emocijas, ugdo gebėjimus ir pažinimo procesus.

Vaikams reikia rinktis žaislus, kurie skatintų jų vaizduotę

Žaisdami vaikai svajoja ir kuria nerealius pasaulius. Todėl renkantis žaislą reikia apgalvoti, kas tinka jūsų vaikui, ko jis iš to išmoks ir kokia nauda. Augdamas ir bręsdamas vaikas įgyja naujų įgūdžių ir pradeda kitaip suvokti pasaulį, todėl svarbu duoti vaikui tinkamus žaislus tinkamu vystymosi metu. Juk natūralu, kad 3 mėnesių vaikui tinkamas žaislas gali netikti 4 metų vaikui. Žaislų ir žaidimų rinka siūlo originalų ir platų žaislų pasirinkimą tokio amžiaus vaikams itin geromis kainomis. Mažyliams, kurie tik pradeda suprasti juos supantį pasaulį, labai svarbu liesti, matyti ir girdėti. Internetinėse parduotuvėse žaisluose vaikams iki 3 metų rasite įvairių barškučių, kramtukų, lavinančių kilimėlių, minkštų (pliušinių), muzikinių ir kitų akį traukiančių žaislų.

Į kokius žaislus verta atkreipti dėmesį?

Mokomieji ir kūrybingi žaislai yra labai naudingi ir mėgstami vyresnių vaikų. Įvaizdį lavinti padeda įvairios statybinės kaladėlės, konstruktoriai, vonios žaislai ir piešimo įrankiai. Vienas populiariausių pasaulyje statybininkų – LEGO sukūrė išsamų žaidimų seriją, skirtą vaikams iki 3 metų, kurių smulkioji motorika nėra iki galo išvystyta. Konstruktoriai yra būtinos statybinės medžiagos vaikų kūrybiniams žaidimams. Lego yra neatsiejami lavinant mąstymą, intelektą, vaizduotę ir kūrybiškumą. Ne mažiau svarbus tikslas – mokyti vaikus kantrybės ir darbštumo. Žaidimo metu vaikai lavina supratimą apie objektų formas, dydžius ir erdvinius ryšius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *