Home > Pomėgiai > Pomėgiai Lietuvoje – plaukimas baidarėmis

Pomėgiai Lietuvoje – plaukimas baidarėmis

Lietuva dėl savo palankios geografinės padėties gali pasiūlyti įvairiausių pramogų visais metų sezonais. Šaltuoju metu galima laiką leisti slidinėjimo arenose ar ledo čiuožyklose. Šiltuoju sezonu laikas pagrinde leidžiamas gamtoje, šalia ežerų ar upių, būnant su draugais ar šeima. Šiltuoju metų laiku Lietuvoje galima rasti tokias pramogas kaip: karstymasis medžiais, šuolis parašiutu ar guma, pasivažinėjimai kartingais, plaukimas wakeboard‘ais ar baidarėmis.

Pastarasis, plaukimas baidarėmis, jau ilgą laiką Lietuvoje žinomas kaip viena populiariausių ir saugiausių pramogų ant vandens, kuri tinka tiek suaugusiems, tiek ir vaikams. Dėl palankios Lietuvos vietovės, galime didžiuotis įvairiausiomis upėmis, tiek srauniomis, tiek ir ramiomis. Tiesa, dauguma upių pasižymi ramia srove bei mažu vingiuotumu, todėl puikiai tinka dar nebandžiusiems ar šiek tiek prisibijantiems žmonėms. Tačiau paieškojus galima rasti ir tokių upių, kur paprakaituoti gali tekti kiekvienam.

Ši pramoga, nors ir atrodo, kad nesaugi dėl nestabilios baidarės judesių, tačiau norint ją apversti, reikėtų dar nemažai pasistengti. Baidarė linkus apsiversti tik į ją lipant arba išlipant, todėl tada reikia būti atsargesniems. Taip pat, baidarės gali būti specialiai pritaikytos ir mažiausiems vaikams. Jos paprastai būna šiek tiek ilgesnės, su vieta viduryje, kur galima įstatyti specialią vaikišką kėdutę. Tokiu būdu į žygį galima leisti visai šeimai i linksmai praleisti laiką kartu.

Norint plaukti baidare, nebūtinas joks rimtas pasiruošimas. Svarbu tik turėti patogią ir vandeniui atsparią aprangą. Dažniausiai tam pasitelkiami maudymosi kostiumėliai arba specialūs marškinėliai, kurie greitai džiūva. Plaukiojant giedrą dieną būtina apsauga nuo saulės. Tam puikiai tinka kepurė ar kitas galvos apdangalas bei kremas nuo saulės spindulių. Taip išvengiama saulės smūgio bei didesnių odos nudegimų.

Taigi jei svarstote kur ir kaip būtų smagu papramogauti verta nepamiršti galimybės pasiplaukioti baidarėmis upėmis kartu su šeima, draugais ar net darbo kolegomis. Toks laikas suartina ir sustiprina tarpusavį ryšį bei pasitikėjimą vienas kitu. Ieškantiems, kur išsinuomoti baidarę patariame apsilankyti svetainėje neries-baidares.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *