Pačios garsiausios JAV gaiviųjų gėrimų firmos yra „Arizona“, „Calypso“, „Gatorade“, „Virgil’s“ ir „Fanta“. Gatorade firmos gėrimus labiausiai mėgsta sportininkai, nes juos leidžiama gerti net ir varžybų metu. Šie gėrimai puikiai pasitarnauja tada, kai reikia atstatyti prakaitavimo metu prarastus elektrolitus.
Ką vadiname gaiviaisiais gėrimais?
Gaiviaisiais gėrimais yra vadinami saldinti nealkoholiniai gėrimai. Pagrindine juos sudaro vanduo, kurį papildo sirupai, vitaminai, įvairūs maisto priedai, angliarūgštė ir kt. Jeigu toks gėrimas būna ir aromatizuotas, tai į jį pridedama kvapiųjų medžiagų, įvairių prieskoninių žaliavų arba žolelių ekstrakto.
O gaiviuosiuose gėrimuose su sultimis įprastai būna ne mažiau kaip dvidešimtoji dalis uogų, vaisių ir daržovių sulčių ar jų mišinių. Šios rūšies gėrimuose dar būna ir vitaminų bei įvairių stimuliuojančių augalinių medžiagų. Jie gali skirtis pagal esamą išvaizdą, naudotas medžiagas ir gamybos technologiją, nustatytą paskirtį ir energetinės vertės lygį.
Apie ką reikia pagalvoti, naudojant „Gatorade“ gaiviuosius gėrimus?
Vartojant „Gatorade“ gaiviuosius gėrimus, svarbiausia jais nepiktnaudžiauti, nes per dažnas jų vartojimas gali pakenkti jūsų sveikatai. Ypač tai reikia turėti omenyje tiems, kurie privengia aktyvaus gyvenimo būdo. Šis vanduo mažiau veikia sportininkų sveikatą, nes jie, intensyviai sportuodami, labai greitai sudegina ne tik elektrolitus, bet ir cukrų bei visus kitus priedus. O jeigu jūs ne sporto žmogus, gerdami šį vandenį tikrai suvartosite daugiau cukraus nei reikia sveikai gyvensenai.
Kaip reikia elgtis su „Gatorade“ gėrimais?
Jei jau atidarėte „Gatorade“ buteliuką ir iš karto negalite suvartoti gėrimo, jį paskui būtinai turite laikyti šaldytuve, nes jei to nepadarysi, šis gėrimas per keletą valandų praras angliarūgštę ir praras savas skonio savybes. Jeigu pasikeičia gėrimo spalva – išblunka arba įgauna tamsų atspalvį, tada jis irgi nebetinkamas vartoti. Tad geriausia tada gėrimą pilti lauk. Įprastai šios rūšies gėrimai kvepia vaisiais, todėl jei butelio viduje imate užuosti rūgšties ar pelėsio kvapą, irgi pilkite jo turinį į klozetą ar kriauklę. Kad gėrimas kuo ilgiau išlaikytų gerą skonį ir kokybę, jį geriausia laikyti sausoje ir tamsioje vietoje.