Didžiulis susidomėjimas Alepo muilu tęsiasi jau tūkstančius metų. Originaliame, tradiciškai pagamintame gaminyje yra tik keturi ingredientai, kurie suteikia daug naudos kūnui, veidui ir plaukams. Svarbiausios medžiagos yra alyvuogių aliejus ir laurų aliejus, o šio galingo kubo savybės priklauso nuo jų proporcijų. Tinkamai priderinta prie odos tipo tiks visiems. Jis atrodo itin paprastai ir nežavi savo kvapu, tačiau yra vertinamas dėl kokybiškų medžiagų ir efektyvaus veikimo. Tuo įsitikinti galite užsukę į naturata.lt.
Alepo muilo istorija
Alepo muilas taip pat vadinamas Alepo muilu, laurų muilu, ghar muilu, Sirijos pilku muilu, Savon d’Alep. Iki XXI amžiaus jis buvo gaminamas Sirijoje, Alepo mieste, kuriam ir priklauso tarptautiniu mastu garsus pavadinimas. Jis dažnai vadinamas „visų muilų motina“. Jis gaminamas pagal šimtmečių senumo receptą, perduodamą iš kartos į kartą. Šimtus metų jį žinojo tik sirai, o į Europą atkeliavo kryžiaus žygių metu, tikriausiai XI amžiuje, Lietuvoje žinomas dar palyginus neilgai, tačiau populiarumas nuolat auga.
Kaip gaminamas Alepo muilas?
Gamybos procesas – nuo pirmojo etapo iki paruoštų naudoti kubelių pakavimo – trunka kelis mėnesius. Muilas gaminamas rankomis tradiciniais metodais. Kosmetikos sudėtyje nėra konservantų, dažiklių, kvapiųjų medžiagų ar kokių nors cheminių ingredientų. Kuo daugiau laurų aliejaus yra tam tikrame kube, tuo stipresnis jo poveikis. Dėl šios vertingos žaliavos savybių muilas suteikia šiuos privalumus:
* turi antiseptinį poveikį;
* reguliuoja riebalų gamybą;
* valo odą, atkemša poras, mažina inkštirus ir spuogus;
* minkština odą ir daro ją lygesnę;
* padeda atsikratyti pleiskanų;
* pagreitina žaizdų ir įtrūkimų gijimą;
* mažina odos uždegimą;
* palaiko egzemos, psoriazės, aknės, atopinio dermatito gydymą;
* palaiko hidrolipidinio kailio atstatymą ir stangrina odą;
* intensyviai drėkina ir maitina odą.