Sparčiai tobulėjančios šildymo sistemos, regis, jau nieko nebestebina arba priešingai – nustebina gerokai. Atrodo, kad su tobulėjančiomis technologijomis nėra galimybės suspėti, tačiau naujausias tendencijas sekantiems profesionalams atrodo kiek kitaip.
Pasak katilai.lt atstovų, jeigu nori išlikti ir konkuruoti rinkoje, privalai ne tik nuolatos domėtis naujausiomis technologijomis, bet ir dirbti su jomis. Jau negalima sakyti, kad šiuolaikiniai itin kokybiški ir šilti namai šiandien dar vis naujiena. Taip teigti buvo galima maždaug prieš gerą penkmetį ir anksčiau, tačiau dabar tai yra statytojų kasdienybė.
Tiesa, šie pastatai reikalauja kokybiško ir efektyvaus šildymo bei vėdinimo sistemos įrengimo. Ne paslaptis, kad šildymo srityje bene sparčiausiai išpopuliarėjo įvairių tipų šilumos siurbliai, kurių technologijos stipriai ištobulėjo ir tobulinamos nuolatos. Tai vienas iš pigiausių ir ekologiškiausių šildymo būdų, neskaitant to, kad pradinė investicija, priklausomai nuo šilumos siurblio tipo, kartais ir nėra pigi.
Šilumos siurbliai yra trijų pagrindinių tipų – tai oras-oras, oras-vanduo ir vanduo-žemė (geriau žinomi kaip geoterminiai šilumos siurbliai). Kiekvieną iš šių sistemų vienija du bendri dalykai – tai patalpų šildymas ir energijos šaltinis – atsinaujinantys ištekliai.
Kalbant apie karšto vandens ruošimą, tai negalioja tik oras-oras šilumos siurbliams, kurie šildo išskirtinai tik patalpų orą. Todėl pastarieji įrenginiai labiausiai pasiteisina nedideliems namams ar kaip papildomas šildymo šaltinis. Neretai įrengiama tuose pastatuose, kurie skirti ne pastoviam gyvenimui, pavyzdžiui, sodybose.
O štai oras-vanduo ir geoterminių šilumos siurblių veikimo principas labai panašus. Be to, šios abi sistemos tuo pačiu ruošia ir karštą vandenį bei gali būti pritaikomos net ir dideliems namams. Oras-vanduo labiausiai pasiteisina iki 150 kv.m. namams, o didesniems, ypatingai dviejų aukštų namams, geriau rinktis žemė-vanduo šilumos siurblius.