Home > Pomėgiai > Kokios yra transporto priemonės vaikams bei kaip ją išsirinkti?

Kokios yra transporto priemonės vaikams bei kaip ją išsirinkti?

Natūralu, jog atšilus orams, vis daugiau ir daugiau laiko norisi būti lauke. Ypatingai tai svarbu, jei turite vaikų, kadangi ne paslaptis, jog grynas oras padeda stiprinti jų imunitetą, gerina fizinę ir psichologinę būseną. Kaip bebūtų, kartais sugalvoti, kaip nustebinti vaiką ir kaip galėtumėte linksmai praleisti laiką lauke, gali būti kiek sudėtinga. Itin puikūs pagalbininkai tam gali būti įvairios vaikiškos transporto priemonės, kurios vaikams ne tik bus geros nuotaikos garantas, bet ir leis daugiau pajudėti. Taigi, kokių transporto priemonių vaikams būna bei kaip išsirinkti tą vienintelę, kuri labiausiai tiktų būtent jūsų mažyliui? Apie visa tai – šiame straipsnyje!

Dviratis

Be jokios abejonės, viena pagrindinių ir dažniausiai vaikams perkamų transporto priemonių yra dviratis. Priklausomai nuo to, kokio amžiaus yra vaikas, galima rinktis iš balansinių dviratukų, triratukų arba įprastų vaikiškų dviračių su pagalbiniais ratukais ar be. Balansiniai dviratukai ir triratukai įprastai būna pirmieji vaikų dviračiai, kadangi jie padeda išmokti palaikyti balansą bei koordinaciją, manevruoti. Vėliau, kuomet vaikui sukanka 5-6 metai, jis yra pratinamas prie įprasto vaikiško dviračio. Žinoma, kokio amžiaus vaikas išmoks važiuoti dviračiu, gali skirtis, priklausomai nuo jo progreso. 

Elektromobilis

Galbūt nustebsite, tačiau šiuo metu vis labiau populiarėja elektromobiliai vaikams. Vaikiški elektromobiliai tikrai bus tai, dėl ko mažylis norės kuo daugiau laiko praleisti lauke. Kaip bebūtų, jei galvojate, jog ši transporto priemonė bus idealus pasirinkimas vaikams iki vienerių metų, teks nusivilti, kadangi labiausiai šie vaikiški automobiliai yra rekomenduojami 2 – 3 metų mažyliams, kurie gali jau patys valdyti elektromobilį. Visgi, jei norisi ir jaunesniam vaikui vieną tokių padovanoti, tuomet įsitikinkite, jog elektromobilis yra su pulteliu, leidžiančiu patiems tėvams jį valdyti. Rinkdamiesi, būtinai atsižvelkite į akumuliatoriaus galingumą ir maksimalią elektromobilio apkrovą. Kuo galingesnis jo akumuliatorius, tuo jis galės nuvažiuoti didesnį atstumą, na, o maksimali apkrova leis geriau suprasti, kokio amžiaus vaikui elektromobilis geriausiai tiktų bei ar su juo galėtų važiuoti draugas ar draugė.

Paspirtukas

Dar viena puiki transporto priemonė vaikui, be jokios abejonės, yra paspirtukas. Taip pat, kaip ir dviračiai, paspirtukai leidžia lavinti pusiausvyrą bei koordinaciją, todėl gali būti puiki pirmoji transporto priemonė vaikui. Tiesa, jei vaikas dar pakankamai mažas, geriausia, jog paspirtukas turėtų tris ratukus. Tokiu būdu važiuoti bei manevruoti bus kur kas lengviau, o ir nukritimo rizika bus žymiai mažesnė. Vėliau, kuomet vaikas įpras, galima pereiti prie įprastų dviračių paspirtukų. Tiesa, renkantis, rekomenduojama atkreipti dėmesį į paspirtuko svorį – prireikus vaikas turėtų galėti jį pasinešti bent trumpą atstumą, todėl patiems mažiausiems dažniausiai yra renkamos plastmasinės šios transporto priemonės. 

Paspiriama mašinėlė

Vaikams nuo vienerių iki trejų metų gali be galo patikti ir paspiriamos mašinėlės. Jos būna įvairių formų, pradedant nuo automobilio, keturračio, sunkvežimio, motociklo ir baigiant mašinėle su patinkančio gyvūno atvaizdu. Negana to, paspiriamos mašinėlės dažnai turi ir papildomų funkcijų, pavyzdžiui, garsinius signalus, muzikinius mygtukus ar švieseles – visa tai neabejotinai sudomins kiekvieną mažylį. Ieškant paspiriamos mašinėlės, rekomenduojama atkreipti dėmesį, kokia jos sėdynė bei ar ji yra su atlošu – tokia ji paprastai užtikrina didesnį komfortą. Taip pat, jei dažnai keliaujate ilgesnį atstumą, jums gali praversti ir stūmimo rankena, kuri leis patogiai tėvams stumti mažylį, jei jis pavargtų pats spirtis kojomis.

Riedučiai

Riedučiai yra dar viena priemonė, leidžianti įdomiai praleisti laisvalaikį gryname ore. Nors mokantis važiuoti riedučiais, reikia įdėti nemažai darbo, tačiau malonumas, riedant jais, tikrai atpirks visas įdėtas pastangas. Žinoma, vaikų amžius, nuo kada jie gali išbandyti šią transporto priemonę yra kiek vyresnis – rekomenduojama to mokytis nuo 4 metų, tačiau tai stipriai priklauso nuo vaiko progreso ir sugebėjimų. Riedučių ratukai gali būti išdėstyti viena arba dviem eilėmis – pastarieji suteikia didesnį stabilumą, tad gali būti geresnis pasirinkimas pradedantiems vaikams. 

Taigi, kaip galite matyti, vaikams skirtų transporto priemonių yra tikrai nemažai. Jums lieka kartu su vaiku tiesiog išsirinkti, kuri iš jų jums patinka labiausiai. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *