Home > Namams > Kodėl svarbu reguliariai pjauti žolę savo kieme?

Kodėl svarbu reguliariai pjauti žolę savo kieme?

Artėjant vasarai savo kieme vis dažniau atliekame žolės pjovimą. Jeigu tai atliekame teisingai tuomet galime natūraliu būdu sukurti sveiką ir tankią velėną. Jeigu pjausime žolę reguliariai tuomet užtikrinsime sveikų augalų augimą. Tai taip pat prisideda prie žolės žalumo išlaikymo ir vandens kaupimo.

Norėdami turėti tvarkingą ir gražią žolę savo kieme turime ja atitinkamai rūpintis ir tinkamai prižiūrėti. Aptarsime vejapjovių skirtingus tipus,  teisingus žolės pjovimo aukščius ir dažnius. Mokykimės teisingai prižiūrėti žolę ir tinkamai atlikti žolės pjovimą, tuomet ir gausime norimus rezultatus.

Vejapjovės tipas

Rinkoje yra daugybė žoliapjovių tipų: mechaninių elektrinių ir benzininių, traktorių, automatinių pjovimo robotų. Tradiciniai modeliai yra populiariausi. Tačiau idealios vejapjovės pasirinkimą lemia paviršius, ant kurio ji veiks. Žinoma, tai priklauso nuo vejos dydžio, bet taip pat ir nuo jūsų pageidavimų. Tačiau, nebūtina visus darbus nudirbti patiems. Profesionalių specialistų prižiūrėtas kiemas, džiugins ne tik kokybe, bet ir prieinama kaina.

Teisingas pjovimo aukštis ir dažnis

Daugelis mano, kad labai trumpai nupjaunant žolę ji greitai nebe atauga, todėl gali pjauti rečiau. Bet reto žolės pjovimo gali išplisti samanos, kiaulpienės ar kitos piktžolės. Norint išvengti piktžolių plitimo savo pievoje reikėtų žolę pjauti reguliariai.

Kad veja būtų puikios būklės, geriausia ją pjauti du kartus per savaitę. Tačiau jei turite lėtai augančią žolę, galite ja rūpintis kartą per savaitę. Tačiau nepamirškite šios veiklos neapleisti, nes neturėtumėte leisti žolei žydėti. Kai atsitiks taip, kad praleidote vieną procedūrą ir žolė per daug užauga, netrumpinkite jos radikaliai. Geriau pjauti pakartotinai po 2-3 dienų, nei per daug nupjauti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *