Sezoninis gripas yra ūmi kvėpavimo takų infekcija, kurią sukelia gripo virusai, plintantys visose pasaulio vietose. Tai ištisus metus trunkanti ligų našta. Tai sukelia įvairaus sunkumo ligas ir kartais sukelia hospitalizavimą ir mirtį. Dauguma žmonių pasveiksta nuo karščiavimo ir kitų simptomų per savaitę, neprireikę medicininės pagalbos. Tačiau gripas gali sukelti sunkią ligą ar mirtį, ypač didelės rizikos grupėms, įskaitant labai jaunus žmones, pagyvenusius žmones, nėščias moteris, sveikatos priežiūros darbuotojus ir tuos, kurie turi rimtų sveikatos sutrikimų. Vidutinio klimato zonose sezoninės epidemijos dažniausiai kyla žiemą, o atogrąžų regionuose gripas gali kilti ištisus metus, todėl protrūkiai gali kilti nereguliariai.
Sezoniniam gripui būdingas staigus karščiavimas, kosulys (dažniausiai sausas), galvos, raumenų ir sąnarių skausmas, stiprus negalavimas (bloga savijauta), gerklės skausmas ir sloga. Kosulys gali būti stiprus ir trukti dvi ar daugiau savaičių. Pacientams, kurie nepriklauso didelės rizikos grupei, pagrindinis dėmesys skiriamas gripo simptomų, pvz., karščiavimo, palengvinimui. Pacientai, kuriems yra didelė rizika susirgti sunkia ar komplikuota liga, turėtų kuo greičiau kreiptis į gydytoją ir juos gydyti antivirusiniais vaistais. Būtina laikytis griežtos higienos, nes prisilietimai yra pagrindinis viruso nešiotojas, todėl reikia dažnai plauti rankas, riboti prisilietimus ir vengti čiaudėti šalia kitų asmenų. Žmonėms, kurie yra jautresni šiai ligai, patariama pasiskiepyti nuo gripo ir pneumokokinės vakcinos.
Rudens ir žiemos sezonais organizmui reikia vitaminų, kurių dažnai randame žaliame maiste, o norint gauti vitamino C, reikia valgyti vyšnias, kivius, citrusinius vaisius, kopūstus, petražoles, pipirus. Kalbant apie vitaminą A, galite valgyti tarkuotas morkas, pomidorus, špinatus ir brokolius, kartu su cinku, kuris apsaugo nuo infekcijos, kurio yra austrėse, lęšiuose, žaliose daržovėse ir baltosiose pupelėse. Peršalimas užkrečiamas, tad stenkitės nesilankyti pas asmenis, kurie galimai serga, o peršalimo požymiai prasidėta nuo slogos ar kosulio. Peršalimo gydymas dažniausiai galimas namuose, skiriant vaistus nuo slogos, nosies užgulimo, gerklės skausmo ir žinoma tiems kam sukyla temperatūra, tai vaistai nuo temperatūros sukilimo. Tačiau būna ir atvejų, kuomet peršalimas ar gripas komplikuojasi ir tenka vykti į gydymo įstaigas. Daugiau informacijos skaitykite čia: http://www.manoerotika.lt/category/higienos-priemones/.