Home > Sveikata > Kas yra psichologinė sveikata?

Kas yra psichologinė sveikata?

Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, psichinė sveikata yra emocinis ir dvasinis atsparumas, leidžiantis patirti džiaugsmą ir ištverti nusivylimą bei liūdesį. Asmens savijauta ir psichikos sveikata yra vienas pagrindinių šeimos ir visuomenės gyvenimo kokybės rodiklių.

Kas yra psichologinė sveikata?

Psichologinė sveikata – tai gebėjimas būti savimi kituose; emocinė ir psichinė būsena, leidžianti žmogui visavertiškai mėgautis gyvenimu ir patirti save taip, kad jis teiktų džiaugsmą sau ir kitiems; pačiam priimti sprendimus ir jiems gerai tarnauti. gebėjimas būti atsakingam. Tyrimai rodo, kad psichikos ir elgesio sutrikimų daugėja visame pasaulyje ir tampa vis didesniu visuomenės rūpesčiu. Psichikos sutrikimai yra labai rimta ir svarbi socialinė problema. Psichikos ligas dažnai lydi sumažėjęs gebėjimas susidoroti su kasdienio gyvenimo poreikiais, o tai paveikia socialinius įgūdžius, reikalingus abipusiai naudingiems socialiniams santykiams su kitais užmegzti ir palaikyti. Visa tai lydi psichologinės baimės.

Kas padeda sustiprinti psichologinę sveikatą?

Psichikos sveikata priklauso ir nuo fizinės sveikatos – sportuojantis, sveikai besimaitinantis ir gerai išsimiegojęs žmogus yra kupinas energijos ir optimizmo. Prasta fizinė sveikata kūdikystėje, vaikystėje, pilnametystėje ar vėlesniame amžiuje gali pakenkti psichinei sveikatai ir gerovei, o sunkios psichikos ligos, tokios kaip depresija ar nerimas, dažnai pasireiškia kaip sudėtingos fizinės sąlygos. Tokie paprasti dalykai kaip tinkama mityba, mankšta, saikingas gėrimas, laiko leidimas su draugais ir žmonėmis, kuriuos mylite ir kuriais pasitikite, poilsis, rūpinimasis kitais ir savimi – visa tai yra būdai pagerinti jūsų psichinę sveikatą. Žmonės turėtų nebijoti kreiptis į ekspertus ir ieškoti pagalbos tiems, kurie mano, kad turi psichikos sutrikimų. Psichikos sutrikimai dažni, kartojasi gyvenime, brangiai gydomi, o negydomi kelia grėsmę. Saugokite savo psichinę sveikatą, išmokite atpažinti savo emocinę būseną, tikslingai spręsti problemas ir išlaikyti psichinę pusiausvyrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *