Home > Grožiui > Estetinis plombavimas – puikus būdas turėti gražią šypseną

Estetinis plombavimas – puikus būdas turėti gražią šypseną

estetinis plombavimas, šypsena

Dažniausiai pasitaikanti priežastis, dėl kurios reikia plombuoti dantis, yra įvairios problemos dėl dantų ėduonies. Būtent dantų ėduonis pažeidžia dantų emalės patvarumą ir skatina jos tirpimą. Tam gali turėti įtakos įvairios priežastys, pvz. prasta dantų ir burnos ertmės higiena, fluoro ir kalcio bei kitų vitaminų trūkumas, saldumynų vartojimas, netaisyklingas kramtymas ir pan. Pažeidus danties emalę, ėduonis labai greitai išplinta, sukeldama ne tik dantų pažeidimus, bet ir uždegimines reakcijas bei skausmą. Pirmieji požymiai, parodantys, jog jūsų dantys yra pažeisti dantų ėduonies yra: tamsios dėmelės, atsiradusios emalės paviršiuje; dantų jautrumas; skausmas; atsiradusios ertmės; emalės trupėjimas; virškinimo sutrikimai. Tuomet vertėtų nedelsiant kreiptis pagalbos į odontologą, kuris atliks nuodugnią apžiūrą ir įvertins situaciją.

 

Esant įvairiems dantų pažeidimams, tokiems kaip kariesas, dantų nusidėvėjimas ar nuskilimas, įvairi pigmentacija, dantų formos praradimas dėl įvairių trauma, tuomet dažniausiai yra siūloma atlikti estetinį plombavimą. Ši procedūra yra atliekama naudojant specialius instrumentus, kurių pagalba pirma yra išvaloma pažeisto danties vieta, o po to, kariozinės ertmės yra užpildomos plombinėmis medžiagomis. Tuomet atkuriama anatominė danties struktūra bei formuojamas teisingas sąkandis, bet tuo atveju, jei jūsų dantys yra kreivai suaugę, tuomet reikalingas ortodontinis gydymas.

 

Estetinis plombavimas yra visiškai saugus gydymo būdas, nes yra išsaugoma nepažeista danties emalė, dentinas ar nerviniai danties audiniai. Plomba apsaugo dantį nuo infekcijų, kad jos nepatektų į giliuosius danties darinius, jo šaknis ar žandikaulio kaulą. Atlikus plombavimo procedūrą, rekomenduojama bent valandą nevalgyti ir negerti kol jaučiate nejautrą. Taip pat gali keletą dienų išlikti dantų jautrumas temperatūrų skirtumui.

 

Priklausomai nuo to, kaip dantys yra prižiūrimi, estetinis plombavimas gali tarnauti 8-10 metų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *