Interjero dizainas yra antras pagal galingumą elementas, atskleidžiantis automobilio charakterį. Tikrasis automobilio salono žavesys slypi kompozicijoje ir dizaine, kurie parodo transporto priemonės koncepciją ir paskirtį. Į vairuotoją orientuotas interjeras tampa aplinka, kurioje vairuotojas gali sutelkti dėmesį į vairavimą. Automobilio salonas yra ir mobili erdvė, ir nuo išorinės aplinkos visiškai atskirta asmeninė erdvė. Pastaruoju metu žmonėms daugiau laiko praleidžiant automobilyje, automobilio interjeras patraukia dėmesį kaip dar viena gyvenamoji erdvė. Šioje tendencijoje vis labiau pabrėžiama automobilių interjero dizaino svarba. Taip yra dėl to, kad didėjant automobilių vidaus erdvės vertei ir daugėjant technologijų, interjero dizainas tapo veiksniu, lemiančiu automobilių prekybą.
Salono struktūra ir įvairūs dizaino elementai nustatomi pagal automobilio paskirtį ir koncepciją
Iš esmės automobilio saloną sudaro prietaisų skydelis, konsolė ir durys. O dizaino struktūra ir dekoratyviniai elementai lemia vairuotojo laikrodį, valdymo patogumą, patogumą gyventi ir atvirumą. Įdomu pastebėti, kad šios įvairios interjero savybės atspindi automobilio charakterį. Į vairuotoją orientuotas interjeras tampa aplinka, kurioje vairuotojas gali sutelkti dėmesį į vairavimą. Vairuotojui skirtas interjeras daugiausia yra sportiniuose automobiliuose ir sportiniuose sedanuose. Tokios transporto priemonės sutelkia dėmesį į aplinką, kurioje vairuotojas gali sutelkti dėmesį tik į vairavimą; todėl jie skirti vairuotojams leisti valdyti įvairias valdymo sistemas. Svarbiausias į vairuotoją orientuoto interjero skirtumas – asimetrinis prietaisų skydelis. Centrinė panelė, kurioje paprastai yra centrinis ekranas, yra sulenkta link vairuotojo, o prietaisų skydelis apgaubia vairuotoją taip, kad vairuotojo ranka galėtų pasiekti kiekvieną įrenginį nekeičiant pozos.
Už transporto priemonių interjerą atsakingas dizaineris kuria proporcijas, formą, išdėstymą ir prietaisų skydelio, sėdynių, durų apmušalų, dangtelių, stulpų apmušalų ir kt. paviršius. Čia akcentuojama ergonomika ir keleivių patogumas. Procedūra čia tokia pati kaip ir išorinio dizaino atveju (eskizas, skaitmeninis modelis ir molio modelis). Spalvų ir apdailos (arba spalvų ir medžiagų) dizaineris yra atsakingas už visų transporto priemonėje naudojamų interjero ir išorės spalvų ir medžiagų tyrimus, projektavimą ir tobulinimą. Automobilių aksesuarai – tai yra dažai, plastikai, audinių dizainas, oda, grūdeliai, kilimas, apmušalai, medžio apdaila ir kt. Spalva, kontrastas, tekstūra ir raštas turi būti kruopščiai derinami, kad automobilio salonas atrodytų unikalus. Dizaineriai glaudžiai bendradarbiauja su išorės ir interjero dizaineriais. Automobilio salono aksesuarai gali būti įvairūs, tai gali būti kvapai, įvairūs automobilio salono pakabukai.