Home > Namams > Kodėl svarbu suplanuoti kiemo projektą?

Kodėl svarbu suplanuoti kiemo projektą?

kiemo projektai

Pabaigus namo statybą lieka kitas atsakingas darbas – tinkamai suprojektuoti ir įrengti kiemą ir sutvarkyti aplinką. Būtent tai pabrėžia namo grožį ir sukuria harmoniją. Svarbu, kad namo aplinka būtų ne tik estetiška, bet ir įrengta patogiai bei praktiškai.

Projektuojant kiemą, tradiciškai jį stengiamasi suskirstyti į zonas: gyvenamąją, kur randasi pagrindiniai pastatai ir ūkiniai priestatai; poilsio – kur galima įsirengti žaidimo erdvę vaikams, pavėsinę ar poilsio kampelį, kur galite ramiai pabūti ir pailsėti po dienos darbų; sodas ar daržas, kur auginami vaismedžiai, vaiskrūmiai, stovi šiltnami, kur auginamos daržovės.

Kiemo projektai, kuriuose yra aiškus, suskirstytas zonomis, sukuria tvarkos ir darnios visumos įspūdį. Tam, kad išvengti grubių klaidų, geriausi kiemo erdves planuoti kartu su namo projektu. Tuomet bus aiškus pastatų išdėstymai, atstumai, plotai ir poreikis kur kokio praėjimo, takelių ar aikštelių reikės.

Taip pat reiktų numatyti ir įvažiavimą pro vartus, kad būtų patogu pastatyti mašiną ir ji niekur neužkliūtų. Svarbu, kad būtų tinkamai apskaičiuoti įvažiavimo ar takelių pločiai. Populiaru juos kloti trinkelėmis, kurios yra išklojamos ir aplink pastatus, gėlių klombas. Poilsio zonoje rekomenduotina rinktis lenktų formų trinkelėmis klotas aikšteles, kad būtų patogu ir bortai ar kampai netrukdytų laisvai judėti.

Patartina trinkeles derinti prie pastatų. Galima rinktis įvairias spalvas ir formas. Taip jos turi derėti ir prie kitų eksterjero elementų: tvoros, vartų ar vartelių. Optimaliai jaukią atmosferą padeda sukurti landšafto formavimas ir skoningai parinkti ir pasodinti augalai. Jų žaluma ir žiedų spalviškumas papildys ir užbaigs namo eksterjerą.

Nemažą vaidmenį atlieka ir kiemo apšvietimas. Kiemo šviestuvai ne tik atlieka tiesioginę apšvietimo funkciją, bet ir sukuria vakare ir tamsiu paros metu romantinę nuotaiką, kuri dar labiau pabrėžia išskirtinį kiemo grožį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *