Nors manoma, jog laikysena susijusi vien tik su fizine kūno būkle, psichologai teigia, jog tai labai priklauso ir nuo psichologinės žmogaus būsenos. Nepasitikintys, nelaimingi ir net į depresiją linkę žmonės, dažnai vaikšto susikūprinę ir nuleidę galvą. Tačiau, žinoma, didžiausia tinkamos laikysenos priežastis – nuolatinis kūno judėjimas ir teisingi pratimai.
Neteisinga laikysena, iškrypęs stuburas – viena iš opiausių šių dienų problemų. Tam labai didelę įtaką daro sporto, judėjimo trūkumas, sėdimas darbas. Vaikai, ypatingai pradinukai, taip pat daugelis turi šias problemas. Ir tai atsiranda dėl pernelyg didelio tenkančio knygų krūvio. Juokaujama, kad šiuolaikinės pradinukų kuprinės neretai būna didesnės už juos pačius, gaila, bet tai yra labiau tiesa, nei juokelis.
Taigi, kokios vis dėlto yra netinkamos laikysenos pasekmės ir kodėl taip svarbu ją laiku koreguoti? Iš tikrųjų, laikysena dažniausiai siejama su stuburo iškrypimu, nugaros skausmais, bet šiandien teigiama, kad ji turi ir kitų pasekmių. Kalbama, kad netaisyklinga laikysena be sukeliamų skausmų ir energijos trūkumo, gali turėti įtakos net ir kraujospūdžiui. Be to, ilgai sėdint susikūprinus, galimi ir kvėpavimo sutrikimai, galvos skausmai.
Realiai neteisinga laikysena, įtakoja ir tam tikrų raumenų grupių sąstingį, trumpėjimą, galūnių tirpimą. Todėl būtina nuolatos stebėti savo stovėseną ar sėdėseną, kas 1-2 valandas atlikti tam tikrus tempimo pratimus, keisti pozą. Tai gali žymiai sumažinti pasekmes ir padėti išvengti didesnių sveikatos negalavimų.
Deja, kai kurias problemas ir negalavimus ne visuomet pavyksta išspręsti be specialistų pagalbos. Todėl labai dažnai yra reikalingos profesionalios kineziterapeuto paslaugos. Jis įvertina realią situaciją ir tam tikrų individualizuotų pratimų pagalba padeda sustiprinti silpnąsias kūno vietas, padeda pagerinti savijautą bei gyvenimo kokybę.