Home > Namams > Kaip prižiūrėti satino patalynę, kad ji ilgai tarnautų?

Kaip prižiūrėti satino patalynę, kad ji ilgai tarnautų?

Kaip prižiūrėti satino patalynę, kad ji ilgai tarnautų

Miegamojo lova – tai ne tik kambario puošmena, bet ir elementas, užtikrinantis kokybišką miegą. Šiuo atveju labai svarbu pasirinkti patalynę. Naktį mūsų odą apgaubia audinys, kuris turėtų būti minkštas ir švelnus mūsų odai. Dėl šios priežasties dažnai pasirenkama patalynė, pagaminta iš satino. Kaip ją prižiūrėti?

Satino patalynės skalbimas – žingsnis po žingsnio

Tam, kad satino medvilnės patalynė mums tarnautų kelerius metus, ją reikia tinkamai prižiūrėti. Neužtenka skalbti jos skalbyklėje pagal kasdieniam skalbimui skirtą programą. Svarbu skalbimo temperatūra ir sukimosi greitis. Šios smulkmenos turi įtakos patalynės ilgaamžiškumui ir padeda ilgiau išlaikyti aukštą jos kokybę.

Žinoma, pirmiausia reikėtų išskalbti patalynę prieš pirmą naudojimą. Satino patalynę, kurią galite įsigyti ir internete, pavyzdžiui, rustile.lt, reikėtų skalbti ne aukštesnėje kaip 40 laipsnių temperatūroje, kad atsikratytumėte jos gamybos metu naudotų cheminių medžiagų ir dažiklių.

Kiekvieną kartą skalbdami patalynę įsitikinkite, kad laikotės priežiūros etiketėje nurodytų taisyklių, jos neleis patalynei susitraukti ar pakeisti spalvos. Tačiau papildomai verta atsižvelgti į keletą svarbių veiksnių:

  • skalbkite tinkamoje temperatūroje: optimali skalbimo temperatūra yra 40 laipsnių, labiau suteptai patalynei galime naudoti 60 laipsnių temperatūrą;
  • venkite perkrauti skalbyklę: patalynė yra didelė, todėl greitai sugeria vandenį ir tampa sunki. Todėl ji gali prisidėti prie skalbyklės gedimų;
  • naudokite tik skystas skalbimo priemones: jos ištirpsta vandenyje ir neįsiskverbia į patalynės pluoštus. Taip išskalbta patalynė ilgiau išliks minkšta ir nedirgins odos;
  • jei reikia, nustatykite mažiausią įmanomą skalbyklės apsukų greitį;
  • nenaudokite stiprių skalbimo priemonių, pavyzdžiui, baliklių ar gryno chloro.

Kaip prižiūrėti satino medvilnės patalynę? – naudingi patarimai

Kasdien prakaituojame, o per dieną ant patalynės nusėda dulkės ir kiti nešvarumai, pavyzdžiui, naminių gyvūnų plaukai. Dėl to gali būti sunku gerai išsimiegoti, be to, tai gali turėti neigiamos įtakos mūsų odos būklei. Kaip to išvengti?

Pirmiausia reguliariai skalbkite patalynę. Įprastomis aplinkybėmis turėtume tai padaryti bent kartą per mėnesį.

Jei patalynę reikia išlyginti, naudokite garų įrangą, kad nepažeistumėte audinio. Nors satino patalynė yra patvari, per aukšta lygintuvo temperatūra gali sutrumpinti jos tarnavimo laiką.

Patalynė iš satino medvilnės bus graži, minkšta ir ilgaamžė, jei ją laikysime spintoje išvertę į „blogąją“ ir užsegę užtrauktuku. Taip pat galime ją laikyti specialiame užvalkale.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *