Vaiko sveikata yra svarbiausias tėvų tikslas. Kaip jo tikslingai siekti? Subalansuotos ir maistingos mitybos skatinimas yra vienas iš svarbiausių sveikų įpročių, kuriuos tėvai gali įdiegti savo vaikams. Nors gali būti sudėtinga per naktį pakeisti vaiko mitybos įpročius, laipsniški pokyčiai ir sveiko maisto įtraukimas į maistą gali turėti reikšmingų pokyčių. Šiaurės šalių mitybos rekomendacijose pateikiamos mokslinės gairės apie maisto produktų poveikį sveikatai, pabrėžiant įvairios ir subalansuotos mitybos svarbą. Nepaisant sveikatai palankios mitybos naudos vaikams, gali būti sudėtinga užtikrinti, kad vaikai valgytų subalansuotą mitybą. Tačiau į valgį įtraukę įvairių vaisių, daržovių, nesmulkintų grūdų ir liesų baltymų, tėvai gali padėti savo vaikams susikurti sveikos mitybos įpročius, kurie bus naudingi visą gyvenimą.
Reguliarios mankštos ir fizinio aktyvumo skatinimas yra dar vienas svarbus sveikas vaikų įprotis. Fizinis aktyvumas gali labai prisidėti prie bendros sveikatos ir gerovės. Remiantis sveikatos stiprinimo gairėmis, fizinis aktyvumas turi stiprinti sveikatą ir ugdyti funkcinius gebėjimus nepadarydamas žalos. Reguliarūs sporto užsiėmimai ir kūno kultūros pamokos gali padėti vaikams ugdyti fizinį pasirengimą, motorinius įgūdžius ir socialinius įgūdžius, kartu sumažinant nutukimo, diabeto ir kitų sveikatos būklių riziką. Be to, rytinė mankšta gali padėti sumažinti streso lygį ir padidinti laimę, todėl tai yra puikus būdas pradėti dieną.
Tinkamo miego ir poilsio svarbos akcentavimas taip pat labai svarbus vaikų fizinei sveikatai. Raminančių ritualų prieš miegą nustatymas, pavyzdžiui, šilta vonia ar žolelių arbatos gėrimas, gali padėti vaikams nusiraminti ir pasiruošti geram nakties miegui. Miegas yra būtinas fizinei ir psichinei sveikatai, nes jis padeda organizmui atstatyti ir regeneruoti ląsteles, palaiko sveiką smegenų veiklą ir skatina emocinę gerovę. Tėvai turėtų užtikrinti, kad jų vaikai pakankamai miegotų kiekvieną naktį, o jaunesniems vaikams reikia daugiau miego nei vyresniems vaikams ir paaugliams. Teikdami pirmenybę miegui ir poilsiui, tėvai gali padėti savo vaikams susikurti sveikus įpročius, kurie palaikys jų fizinę ir psichinę sveikatą ilgus metus.
Atviro bendravimo ir emocinės išraiškos skatinimas yra labai svarbus sveikas įprotis, skatinantis gerą vaikų psichinę sveikatą. Vaikai, kurie jaučiasi patogiai reikšdami savo emocijas, labiau linkę sukurti sveikus mechanizmus ir rečiau patirs nerimą ir depresiją. Daugiau apie tai skaitykite interneto puslapyje adresu https://tiktarpmusu.lt/category/vaikai/.