Nuo 2016 m. buvo priimta naujovė, kad vadovaujantis Europos Sąjungos Pastatų energetinio efektyvumo direktyva, visi naujos statybos namai turi atitikti A klasę, kuri parodo būsto energetinį naudingumą, o nuo 2020 metų visi nauji pastatai privalės būti A++ klasės ir siekti nulinę energiją. Tam, kad pasirinkti tokį lygį ir atitikti visus reikalavimus, tokiame name privalės būti įrengta rekuperacinė sistema, garantuojanti tinkamą namo vėdinimą.
Tačiau iškyla problema su naujai renovuotais daugiabučiais namais, kuriuose atliekant renovaciją, buvo keičiami nauji langai ir naudojamos kitokios izoliacinės medžiagos, leidžiančios sandarinti būstą labiau nei senos statybos namuose. Dėl to, rekuperacinė sistema yra itin svarbi, nes ji ne tik atlieka vėdinimo, bet ir šilumos grąžinimo funkciją, nes net iki 95 procentų pašalinto oro vėdinimo metu yra atgal grąžinama per rekuperatorių ir taip gyvenamosios patalpos yra apšildomos, neprarandant energijos. Rekuperacinė sistema padeda išvalyti orą nuo dulkių, sunkiųjų metalų ir mikrobų, kurie sukelia įvairias ligas, tokias kaip bronchinė astma, alerginė sloga ar kvėpavimo takų sutrikimai.
Ji neužima daug vietos, nes visa mechaninė rekuperacinė sistema susideda iš ortakių, sklendžių, triukšmo slopintuvų, grotelių arba difuzorių bei pačio vėdinimo įrenginio. Taip yra užtikrinamas nuolatinis oro cirkuliavimas, į patalpas tiekiant šviežią išvalytą orą, o iš patalpų į lauką, pašalinant užterštą orą, bei patiems reguliuojant norimą temperatūrą patalpose.
Svarbiausia reiktų ne tik atsakingai rinktis rekuperacinės sistemos gamintoją, bet ir pasirinkti kvalifikuotus meistrus jos įrengimui ir montavimui, nes nuo to labai priklausys ne tik užtikrintas patalpų vėdinimas, šildymas ir energijos grąža, bet ir sistemos eksploatavimo laikas.
Taip bus užtikrintas ne tik jūsų būsto energijos efektyvumas, atitinkantis visus reikalavimus ir standartus, bet ir komfortiškas gyvenimas.